Kandidátka na šéfku Pirátů Jana Michailidu oznámila, že po předsedkyni KSČM Kateřině Konečné ji podporu vyjádřil prostřednictvím pozdravného telegramu i samotný vůdce KLDR Kim Čong-un.

Severokorejský lídr ocenil nasazení české političky v boji za prosazování původního komunismu v České republice a dokonce jí nabídl osobní schůzku, kterou se Michailidu podle anonymního zdroje rozhodla přijmout. Setkání by se mělo uskutečnit na půdě Severní Koreji v první polovině letošního roku.


„Jsem nadmíru potěšena mírou vlny podpory pro moji osobu, která se zvedla po medializaci mých správných názorů. Zdali se zúčastním schůzky s Kim Čong-unem vám neprozradím, můžu vám ale říct, že se na velkého vůdce opravdu těším,“ odpověděla na dotazy novinářů budoucí potenciální šéfka Pirátů.

Objevily se dokonce spekulace o tom, že cesty do Severní Koreji se zúčastní právě i předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, která život v KLDR podle svých slov slov „vždycky chtěla vidět a něco se přiučit“. Podle bulvárních zdrojů byly Konečná a Michailidu spolu viděny v nočních hodinách, jak si předčítají zápisky Karla Marxe a přitom se osahávají.