Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli ve svém internetovém pořadu „Čau lidi“ upozornil na rostoucí počet nakažených koronavirem a vyzval, aby se lidé očkovali. Ti, kteří se dostaví do dvou pražských center pro neregistrované, která se otevřou v pondělí, budou podle něj moci soutěžit o ceny. Premiér tak chce řešit situaci, kdy hlavně mladí lidé necítí potřebu nechat se očkovat.

„Pro ty, kteří se nechají naočkovat na těchto dvou místech, jsme připravili soutěž. Hlavní výhra jednou týdně je iPhone 12 a kromě toho každý den jeden člověk vyhraje tenisky Converse, jejichž podobu si může každý navrhnout buď sám, nebo využije předlohy, kterou mu připravíme,“ řekl Babiš. Soutěžit se bude i o kupony do distribuční platformy videoher Steam.

Babiš upozornil, že počty nakažených stoupají, a to zejména u mladších lidí ve věku 16 až 29 let. Zvýšený je podle něj i počet nákaz u dětí ve věku od 6 do 11 let.

„Abyste viděli, že chci zemi vážně pomoct, tak oznamuju i hlavní cenu,“ uvedl premiér. „Když se naočkuje 70 % lidí, odjedu na Slovensko a už se nevrátím,“ slíbil předseda vlády.