Tým vědců a expertů z Nového Zélandu ve čtvrtek ráno poukázal na to, že pokud by koronavirus měl lidskou podobu, vypadal by přesně jako Jaroslav Dušek. Je tak velmi pravděpodobné, že herec je s nepřátelským virem domluvený a svými lehkovážnými prohlášeními se pouze snaží veřejnost zmást a přivést na špatnou stopu.

Když pomineme jeho roli v Pelíškách a fakt, že umí chodit po vodě, český filmový a divadelní herec Jaroslav Dušek je nejlépe známý pro své neobvyklé životní názory a postoje. V poslední době se velice hlasitě vyjadřoval k zuřící pandemii koronaviru a celou situaci značně podceňoval.

Jaroslav Dušek dle svých vlastních slov od roku 1991 nepolyká (prášky)
zdroj fotografie: Adolf Horsina

„Já nevím, proč jsou ti lidé nemocní, proč vlastně umírají? Každý z nás má možnost volby. Pokud nechceme být nemocní, nebudeme. Pokud nechceme umřít, neumřeme. Doporučuji všem sundat roušky a začít si na ulicích prokazovat fyzickou lásku. Jen tak temnou ideu viru můžeme porazit,“ vysvětluje Dušek.

Podle Duška tedy žádný virus neexistuje, poslední dostupné informace z řad odborníků však jasně potvrzují, že virusem je on sám. Pokusili jsme se získat hercovo vyjádření, ale bohužel je uprostřed tour po nemocnicích, kde lidem umírajícím na rakovinu vysvětluje, že vlastně nejsou nemocní.