Hudebník a producent Jiří Burian se již několik let neúnavně ztrapňuje hraním role cringe rappere s nadváhou, lépe známého pod přezdívkou Kapitán Demo. Anonymní zdroj dnes dopoledne zaslal do naší redakce šokující informace, které jasně ukazují na to, že Burian svým fanouškům lže a ve skutečnosti žádným kapitánem není.

„Jirku si pamatuju, kapitánské zkoušky opakoval už čtyřikrát, ale neúspěšně. Ostatní mu s oblibou říkali Kapitán Dement.“

Že Jiří Burian není rapper, ačkoliv se za jednoho poslední dekádu převlíká, víme již dlouho. Co jsme nevěděli, že Demo lhal o jediné dobré věci, kterou jsme na něm mohli najít. A to o tom, že je kapitán.

V e-mailu, který dnes před 11. hodinou obdržela naše redakce, se nachází několik důkazů, z kterých bylo zřejmé, že Demo nemluví tak úplně pravdu. Abychom vše ověřili, vyhledali jsme Karla Šimánka, majitele společnosti provádějící kapitánské kurzy, u kterého se měl Demo s lodí učit.

Kapitán Demo v kapitánských zkouškách selhal celkem čtyřikrát.

„Jirku si pamatuju, kapitánské zkoušky opakoval už čtyřikrát, ale neúspěšně. Ostatní ho na kurzech s oblibou přezdívali Kapitán Dement,“ rozpomněl se okamžitě na svého žáka pan Šimánek.

Jakmile se informace o falešném kapitánství donesly k Burianovým fanouškům, většina z nich na svého idola bez váhání zanevřela. Získali jsme exkluzivní vyjádření od jednoho ze sedmi Demových fanoušků, pětiletého Benjamina z Prahy: „Zničil jste moje sny, pane Buriane. Vaše písničky se nedají poslouchat, ale já vás i přesto podporoval. Jen protože jsem věřil, že jste opravdový kapitán. Ale s tím je teď konec.“