Míra nespokojenosti občanů České republiky s vládou a jejím chaotickým řízením pandemické situace stále roste. Důkazem toho je i tato výpověď 32letého Jana R. z Prahy, který ostře nesouhlasí s některými nově zavedenými bezpečnostními opatřeními.

„Vláda by měla okamžitě podat demisi,“ začíná hned zostra nespokojený Pražan. „Je až neuvěřitelné, že já nemůžu ani v klidu cestovat po Evropě, zatímco nekteří moji známý si dále v klidu jezdí do Brna!“

„Měl jsem za to, že pravidla by měla pro všechny platit stejná, a že za hranice ČR by se nikdo neměl dostat, minimálně ne bez negativních testů a povinné karantény. Ale ti moji známí si poslední měsíce v klidu jezdí Praha – Brno, Brno – Praha, žádná karanténa, žádné testy, jako by se nechumelilo!“

„Není žádná náhoda, že nejvíce potvrzených případů jihoafrické mutace koronaviru se objevilo právě v Brně, to je mi moc dobře jasné. U nás doma jsem přesvědčeni o tom, že i v té Africe je teď mnohem bezpečněji než v Brně,“ přiznává dále Jan.

Naše redakce aktuálně prověřuje pravdivost poskytnutých informací, a to vzhledem k tomu, že žádný normální člověk by dobrovolně do Brna nejel.