Celý svět zůstal v šoku po tom, co mluvčí švédské nabytkářské firmy IKEA prozradil původ oblíbených masových koulí, které firma zákazníkům nabízí v rámci svých stravovacích služeb. Pochoutka se prý vyrábí z ostatků lidí, kteří v obchodě zabloudili a nikdy nenašli cestu ven.

Podle Filipa Åkerströma, mluvčího švédského řetězce, již neexistovala možnost, jak dlouholeté tajemství dále ututlávat. Zděšeným novinářům celou situaci osvětlil na úterní tiskové konferenci, kterou firma minulý týden oznámila.


„Ano, je to pravda, suroviny do našich delikátních masových koulí získáváme především z ostatků lidí, kteří se v našem obchodním domě nešťastně ztratí a již nenajdou cestu ven. Jsme si naprosto vědomi toho, že veřejnosti tento způsob výroby jídla může připadat lehce kontroverzí, s úmrtím našich zákazníků však nemáme nic společného. Byli to oni, kdo nepřikládal váhu instrukcím rozmístěním po obchodě a za svou nepozornost bohužel zaplatili životem. Bylo by nezodpovědné jejich maso nevyužít k potěšení našich dalších zákazníků. Navíc cena, za kterou je jídlo prodáváno, je tak nízká, že si nikdo opravdu nemůže na nic stěžovat.“

„Bylo by nezodpovědné jejich maso nevyužít k potěšení našich dalších zákazníků.“

Na konci konference se Åkerström nechal slyšet, že IKEA připravuje speciální edici masových koulí uvařených z těl několika youtuberů, kteří se v prostorách jedné z prodejen snažili přenocovat a své počínání natočit. Bohužel nebyli seznámeni s faktem, že obchod se z důvodu rekonstrukce parkoviště a přilehlých prostor na týden uzavírá. Youtuberská edice masových koulí by podle všeho tak měla být dostupná již koncem tohoto týdne.

1 komentář

  1. Darebáci rošťáci syčáci lumpi jedny! Já bych je naučila chodit nakupovat nábytek! To za mých mladých let jsme měli jednu almaru po prababičce a v ní vykotlaný díry na žrádlo a v tom vyvrtaný díry aby to teklo na zem protože kdo to rychle nesežral tak pod tím stolem běhal čuník co jim to sežral rychlejc než bys řek UÍÍÍ!