Eva P. (35) pracuje jako zdravotní sestra na jednom z oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Jako jedna z prvních v České republice tak dostala možnost nechat se naočkovat vakcínou proti viru COVID-19, nebylo to však jednoduché rozhodování.

„Většina mých přátel a známých očkování příliš nevěří, proto jsem v posledních měsících o vakcíně slyšela opravdu mnoho věcí. Většině z toho jsem však nevěřila, mám zdravotnické vzdělání a vím, jak očkování funguje,“ začíná vyprávět svůj příběh Eva.

„Pak za mnou ale jednou přišel můj manžel a dal mi přečíst článek o tom, že ženy očkované proti koroviru možná už nikdy nebudou mít děti. Já mám svoje tři děti hrozně ráda a nechtěla jsem o ně přijít, byla to opravdu těžká volba. Moje povinnost vůči lidem, které ošetřuji, však převyšuje i moje mateřské povinnosti, proto jsem nakonec na očkování šla,“ říká se slzami v očích statečná zdravotní sestra.

„Ani si neumíte představit, jakou jsem měla radost, když jsem se z očkování vrátila domů, a všechny děti tam stály byly! Musela jsem mít opravdu veliké štěstí a byla jednou z těch, které vedlejší účinky vakcíny nepostihly,“ zakončuje svojí pozoruhodnou životní příhodu Eva.