Po letech bojů s neschopnými kalifornskými politiky, kteří chtějí zavřít občany Spojených států doma a zabránit jim tak cestovat do vesmíru, se filantrop a vynálezce Elon Musk rozhodl přestěhovat do slunného státu Texas.

Musk také krátce po přestěhování oznámil nový produkt jeho společnosti Tesla, tentokrát se však nejedná o automobil, ale o plně automatickou útočnou pušku.

„Nazdar parťáci,“ přivítal se znatelným texaským dialektem Musk novináře na tiskové konferenci, kterou svolal na čtvrteční ráno. „Všichni máme rádi auta, ale co mají praví Američané ještě raději? Ano zbraně!

„Rád bych vám představil novou pušku, kterou budete moct bránit své blízké. Tohle je Tesla AR-15, nová útočná puška se schopností vystřelit až půl milionu střel za minutu,“ vytáhl z kufříku Musk zbraň a začal jí podrobně představovat fascinovanému publiku.

Na webových stránkách Tesly bude možné horkou novinku předobjednat už začátkem roku 2021. Cena se bude pohybovat okolo 50 dollarů, aby puška zůstala dostupná i pro občany z nižší příjmové kategorie.