Od pondělí 25. ledna si lidé nad 80 let budou mít možnost rezervovat termín na očkování proti viru COVID-19 poštovním holubem. Na svém twitterovém profilu to v neděli večer potvrdil premiér Andrej Babiš.

„Čau lidi! Poštovní holuby pre všetky! Nekecám,“ sdělil Babiš v neděli večer na Twitteru poněkud nevšední cestou novinku pro všechny občany nad 80 let. Ti však ve většině případů twitterový profil nemají.

„Ačkoliv se s Andrejem Babišem na mnohém neshodneme, poštovní holubi jsou opravdu spolehlivějším způsobem registrace na očkování pro koronaviru než nedávno spuštěný online registrační systém,“ okomentoval situaci předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Poštovního holuba si pak bude podle všeho možné rezervovat přes online systém, který bude spuštěn zítra v 8 hodin ráno, a jehož provoz obstaral právě premiér vlády Andrej Babiš. Podle zjištění naší redakce systém během testovacího provozu několikrát po sobě přestal systém kompletně fungovat. Dá se tedy očekávat, že možnost rezervovat holuba online bude omezená.

Další možností je použít vlastního vycvičeného poštovního holuba, tomu však musí být udělena licence na nošení rezervačních formulářů na očkování proti koronaviru. Tuto licenci je možné získat online na novém vládním systému, který je bohužel aktuálně mimo provoz.