Nedávno provedený průzkum veřejného mínění naznačuje, že Češi považují ministra zdravotnictví Jana Blatného za velmi nedůvěryhodného lékaře. Například Dr. Oetker, který ani není opravdovým doktorem, je pro ně mnohem přijatelnější.

„Jasně, Dr. Oetkara mám fakt ráda, zbožňuji krtkův dort. Jana Blatného? No, tak toho teda opravdu ráda nemám! Vždyť to furt jenom zavírá a otvírá,“ zní odpověď jedné z účastnic průzkumu.

Mezi respondenty se našlo pouze pár jedinců, kteří byli s prací Jana Blatného spokojení a upřednostnili by ho před tak sladkým dortem nebo pudinkem.

Ačkoliv nepotěšen výsledkem tohoto průzkumu, Blatný musel uznat, že krtkův dort je velice chutný a soupeřit s ním by bylo pošetilé.

„Já nechci s panem doktorem Oetkerem v žádném případě soutěžit. Oba máme jisté zásluhy v našem poli působení, to z nás ale nedělá rivaly,“ nechal se slyšet ministr zdravotnictví.

Podle konečných výsledků průzkumu skončil Blatný až na čtvrtém, poslední místě. Před ním byl již zmínění Dr. Oetker, Dr. Pepper i Dr. Max.