Donald Trump v úterý ráno potvrdil, že Spojené státy americké dostaly povolení ke stavbě vlastní Hvězdy smrti. Ta podle amerického prezidenta hladce vyřeší jakýkoliv vojenský konflikt, také výrazně pomůže napravit dlouhotrvající problém s nezaměstnaností.

Po sáhodlouhém jednání s nejvyššími představiteli Galaktického impéria se současnému americkému prezidentovi povedlo domluvit formu spolupráce, z které budou těžit obě strany.

Impérium svolilo, že Spojeným státům americkým poskytne nákresy k smrtící zbrani o velikosti planety, ale pouze v případě, že Trump s okamžitou platností zruší nejnovější trilogii Star Wars, tedy epizody 7, 8 a 9. Ty prý ukazují velice zkreslený obraz toho, jak vypadá život kdesi v předaleké galaxii.

„Nemám s tím jediný problém, ty filmy jsou odpad a šlapou po odkazu svých předchůdců, to ví každý. Okamžitě zničíme všechny existující kopie,“ odpověděl bez otálení na požadavek Impéria Trump. „Prodej, promítání či jakákoliv jiná forma šíření těchto tří filmů bude trestána vězením, v ojedinělých případech i smrtí.“

Stavba Hvězdy smrti má začít v roce 2021 a podle plánu bude dokončena nejpozději v roce 2028. Vznikne více než 5 milionů nových pracovních míst, což by mohl být jeden z klíčových faktorů v nadcházejících prezidentských volbách.

Pokud se unikátní stavbu Američanům opravdu povede dokončit, USA bude v příštích letech disponovat silou tak ničivou, že dokáže vyhladit celý kontinent během mrknutí oka. Trump chce smrtící paprsek mimo jiné využít k odstřelování nelegálních migrantů z Mexika, kteří se pokusí překonat hranice.