Americký prezident Donald Trump se rozhodl bojovat proti cenzuře jeho výroků založením profilu na české internetové seznamce Líbímseti.cz.

Poté, co společnost Twitter permanentně zablokovala Trumpův účet, se začaly přidávat i další společnosti, které nechtějí napomáhat šíření informací pocházejících od prezidenta Spojených států amerických.

Trump toto počínání několikrát označil za protiústavní a započal svou migraci na novou sociální platformu. Tou je pak podle všeho český zábavný portál Líbímseti.cz, který slouží především jako seznamka s ostatními uživateli.

„Naše republika je plná rasistů a xenofobů, a proto očekáváme, že Trumpovi se bude na české síti velice dařit,“ tvrdí amerikanista Petr Cudrák, který Trumpovo působení na sociálních sítích sleduje od nástupu do Bílého domu.

„Nemůžeme vyloučit ani možnost, že se Donald Trump bude v roce 2023 ucházet o post prezidenta České republiky. Už nyní má mezi našimi občany větší podporu, než většina ostatních potenciálních kandidátů, a to ani není Čech,“ dodává odborník.