Bývalý prezident Spojených států amerických Donald Trump v tomto týdnu přiletěl na jižní hranici s Mexikem, aby oznámil výstavbu nového hotelu dosud nevídaných rozměrů.

Trump Hotel bude dlouhý 3 145 kilometrů, tedy na kilometr přesně jako hranice USA s Mexikem. To je ale podle slov exprezidenta naprostá náhoda a „nikdo to tak určitě dopředu neplánoval“.

Součástí luxusního hotelu bude také golfové hřiště o délce 600 kilometrů, skoro dvojnásobně dlouhá divoká řeka a fotbalové hřiště o velikosti deseti fotbalových hřišť. Jižní strana komplexu pak bude tvořena neproniknutelnou bariérou, na níž bude každých pár kilometrů vyryto jméno Donalda Trumpa.

zdroj: Trump Hotel

„Pozemky jsou tu opravdu levné, navíc, od té doby, co mi Ospalý Joe ukradl prezidentství, to tady vypadá naprosto otřesně. A právě s tím jsem přišel něco udělat,“ odpověděl na dotazy novinářů Trump.

„Do mého hotelu může vstoupit každý člověk, jakéhokoliv vyznání, národnosti a barvy pleti, pokud do něj ovšem vstoupí legálně,“ upřesnil Trump. „Jediný, kdo do mého hotelu nesmí, je Ospalý Joe a jeho podivná parta z Bílého domu.“