Ačkoliv se koronavirová krize negativně podepsala na životech mnohých, na všem zlém můžeme najít něco dobrého. Díky výraznému snížení znečišťování ovzduší a celkovému poklesu množství smogu je z několika míst na světe od sobotního rána možné pozorovat zeměpisnou délku i šířku, a to pouhým okem.

„Je to neuvěřitelné. Když jsem se ráno probudila a roztáhla rolety, viděla jsem zcela jasně na obloze 50. rovnoběžku severní šířky,“ sdělila novinářům Němka, která žije poblíž města Mohuč. Ta jako jedna z prvních rovnoběžku zahlédla a okamžitě volala místním médiím. Krátce po ní začaly tísňové linky zaplňovat hovory lidí z celého světa, kteří viděli podobný úkaz.

Miliony lidí si díky zeměpisným délkám a šířkám uvědomilo, jaký dopad má naše existence na planetě Zemi. Během pár hodin se zrodilo několik nových hnutí, které chtějí pokračovat v „osvobozování Země“.

Jedna z těchto skupin, operující pod názvem „Ariel“, věří, že pokud lidé přestanou do oceánu vypouštět odpad a škodliviny, na hladinu by se mohly navrátit mořské panny, které budou toužit po pohlavním styku s každým, koho potkají.