To se jen tak nevidí! Čtyřicetiletý muž si to jen tak lážo plážo špacíroval po střeše Tauferových kolejí v Brně ve výšce zhruba 15 metrů! V ruce bílou igelitku, v mysli stoický klid. Jak zjistil náš redaktor, muž se na střechu vydal poté co zjistil, že chodník dole už patří do jiného okresu.

Nevšední podívanou zachytil na mobil reportér Michal Janotka. „Ten člověk kráčel zcela suverénně, neohlížel se. Na zešikmené střeše přitom stačilo malé zaváhání a zřítil by se na zem. To mi došlo až později. V té chvíli jsem jen zíral,“ popsal výjev reportér, který už s kamerou zažil a zachytil mnohé.

Náš redaktor, který se vydal okamžitě na místo, zjistil podrobnosti. Chodník dole pod Tauferovými kolejemi skutečně patří už do jiného okresu a hlídka vrací každého, kdo se pokusí projít. Hlídač parkoviště, pan Janda, redaktorovi potvrdil, že takto to v Brně chodí zcela běžně. „Denně tu chodí po střechách stovky, možná tisíce lidí. Chodí na nákup nebo jen tak na procházku. My Brňané jsme zvyklí na ledacos, současná situace nás nezaskočila. Ochrana zdraví je priorita“