Výsledky studie skupiny odborníků ze Záhřebské univerzity potvrdily, že existuje možnost jak zvýšit pravděpodobnost na určitou barvu očí vašeho potomka. A to výběrem místa, na kterém ho počnete.

To, že barvu našich očí určuje převážně genetická sestava rodičů, jsme vždy považovali za nezvratný fakt. Skupina vědců ze Záhřebské univerzity v Chorvatsku však přišla s nečekaným objevem, který vyvrací vše, co jsme o barvě očí dosud věděli.

„Pokud jste spíše fanouškem zelených očí, pak doporučujeme sex v lese.“

„Barvu očí dítěte můžeme ovlivnit několika různými způsoby. Především pak výběrem místa, na kterém ho plánujeme počít,“ sdělil chorvatskému tisku vedoucí výzkumu Slobodan Vukovic. „Pokud chcete, aby váš potomek měl modrou barvu očí, pak je rozumné se pomilovat v oceánu nebo v jezeře. Ve vodě se nacházejí neviditelné částice, které se umí za jistých podmínek navázat na sperma a ovlivnit vývoj plodu.“

„Pokud jste spíše fanouškem zelených očí, pak doporučujeme sex v lese. Šanci na hnědé oči pak nejlépe zvýšíte milováním v blátě nebo výkalech,“ dodává Vukavicova asistentka a pravá ruka Katrya Knezevicová.