Premiéra nového filmu s Jamesem Bondem byla odložena na podzim letošního roku. Přestože je jako důvod prezentována aktuální ožehavá situace ohledně koronaviru, naši redaktoři zjistili, že za odloženou premiérou filmu ve skutečnosti stojí facebooková skupina Everyday Patriarchy Bullshit.

Původně recesistická facebooková skupina Everyday Patriarchy Bullshit se s narůstajícím počtem stoupenců rozhodla prosadit na vyšší úrovni. Po letitých útocích na zavedené pořádky se členové této skupiny rozhodli svou sílu poprvé demonstrovat veřejně.

Ve spolupráci s naším zahraničním zpravodajem v Bruselu se nám podařilo získat petici, která byla adresována eurokomisařce pro rovnost Heleně Dalli z Malty. V této petici se doslova uvádí: „Pokud nezastavíte promítání nové bondovky, kde hlavní hrdinka stále nedostala místo na plakátech, budeme nuceni uspořádat celoevropský protest.“

25. film s Jamesem Bondem se jmenuje No Time To Die a původně měl mít premiéru na začátku dubna. Ta se nyní posunula na 12. listopad.

Evropská komise se peticí zabývala na svém posledním zasedání a představila nařízení, dle kterého se premiéra filmu odkládá, dokud promotér snímku nenechá přepracovat veškeré plakáty do podoby, kdy budou muži a ženy vyobrazeni v poměru alespoň 50:50.

Pokoušeli jsme se získat bližší informace od české eurokomisařky Věry Jourové (ANO) prostřednictvím její asistentky. Dozvěděli jsme se ale pouze tolik, že v následujících dvou dnech má Evropská komise na programu řešení „nějakých nekonkrétních a nezajímavých střetů zájmu“, a proto se k vyjádření dostane nejdříve příští týden.