Dlouho ztracené a nyní znovu objevené portréty Ludwiga van Beethovena potvrdily, že věhlasný německý skladatel ve skutečnosti netrpěl závažnou formou ušního šelestu, a tudíž ani nikdy neztratil sluch.

Beethoven měl totiž v uších permanentně nasazená bezdrátová sluchátka. Jak se dostal k tak pokročilé technologii už na konci 18. století zůstává stále nejasné, existuje však několik různých teorií. Většina z nich pak spojuje Ludwiga van Beethovena s mimozemšťany.

Důkazů pro to, že Beethoven byl skutečně v kontaktu s mimozemskou civilizací, je několik. Kromě výše zmíněného portrétu, na kterém je jasně rozeznat malé bezdrátové sluchátko v uchu německého skladatele, se podařilo skupině odborníků zrekonstruovat i další malbu.

Na té je Ludwig van Beethoven zobrazen, jak pracuje na nové symfonii ve svém pokoji. Za ním můžeme zcela jasně pozorovat stvoření, které nápadně připomíná mimozemskou bytost.

Beethoven byl podle mnohých historiků pravděpodobně v kontaktu s vyspělou mimozemskou civilizací.

Někteří odborníci dokonce tvrdí, že sám Ludwig van Beethoven nebyl pozemšťanem, a naši planetu pouze využíval jako přechodné útočiště během úprku ze své rodné galaxie. Narozdíl od toho, že slavný skladatel nosil bezdrátová sluchátka, se nepodařilo tuto teorii s naprostou jistotou ověřit.