Všechny tenisky Converse i mobile už jsme rozdali,“ překvapil Babiš zájemce o očkování, kteří na Hlavním nádraží stáli frontu na vakcínu. Zaraženým občanům však sdělil náhradní plán, díky kterému se své výhry přece jen dočkají.

V Praze se v pondělí dopoledne otevřela dvě očkovací centra proti covidu-19, kde není nutná předchozí registrace. Na otevření místa v nákupním centru na Chodově čekala ráno skoro stovka lidí, někteří i dvě hodiny. Pro některé čekající to bylo jednodušší než registrovat se přes internet, jiní chtěli vyhrát mobil či tenisky, o které se bude losovat, řekli. Další podobné centrum se před polednem otevřelo ještě na hlavním nádraží, také tam čekaly desítky zájemců. Premiér Andrej Babiš (ANO) po prohlídce kritizoval, že všechny tenisky i iPhony už dostali předchozí zájemci a na další očkované nezbylo nic.

„Jsme chudá země, Kalousek všechno rozkradol,“ vysvětloval premiér dlouhé frontě převážně mladých lidí, kteří se přišli nechat naočkovat s touhou po výhře. Vzápětí jim ale představil náhradní plán.

„Domluvil som s ministrom Hamáčkom, že hned od úterý začne policie kontrolovať mladé na náplavce a v klubech a kdo nebude očkovaný a bude mít nějaké pěkné tenisky, bude je muset na místě odevzdat a telefon taky. Takže se nebojte, dostane se na vás na všechny, já to zařídím.“

Babiš má co napravovat, neboť na internetu se od včerejška objevují fotky údajných tenisek značky Converse, které dostali první očkovaní. Podle řady diskutujících se vůbec nejedná o populární značku tenisek, ale o body „důchodky“, pocházející ze skladu hmotných rezerv, kde je jejich velká zásoba ještě z dob socialismu.