Pokud jste spáchali jakýkoliv přestupek nebo zločin, můžete ušetřit práci všem bonzákům v okolí a udat se sám. A to přímo z pohodlí vašeho domova.
„Myslím, že tím ušetříme práci nejen státních orgánů, ale i spoustě občanů. Sám mám s bonzováním veliké zkušenosti, jak víte. Vůbec bych se ale nebránil tomu, aby se tehdá ti lidi nabonzovali sami, a já měl teď čistý štít,“ obhajoval spuštění chytrého sebeudání předseda vlády Andrej Babiš (ANO).
„Udat sám sebe můžete jak v jedné z našich nově otevřených donašečských poboček, které najdete po celé republice. A nebo jednoduše vyplníte potřebný formulář přímo na webových stránkách ministerstva spravedlnosti,“ vysvětloval dále fungování systému Babiš.

Pokud se lidé naučí nový chytrý systém používat a udávat sami sebe, bude podle předběžného odhadu ušetřeno zhruba 2 a půl miliardy hodin bonzování ročně.