Andrej Babiš dnes v dopoledních hodinách odtajnil svůj plán zrušit telefonní linku na Zdravotnickou záchrannou službu (ZZS). A to na dobu neurčitou.

„Na lince 155 se už záchranářům prostě nedovoláte, oni si taky už musí odpočinuť,“ rozčiloval se premiér před novináři na svolané tiskové konferenci.

„Jako my tu řešíme koronavirus, a lidé si dovolí záchranářům volat třeba kvůli tomu, že si zlomili nohu. Preboha, vždyť nám tu umírají lidé!“

„Samozřejmě nechceme nechat naše občany úplně na holičkách, proto plánujeme linku v co nejbližší době přesměrovat na osobní telefon pana ministra Havlíčka, který bude všechny hovory vyřizovat osobně 25 hodin denně. Tomu teď předám slovo, jo,“ zakončil svůj projev Babiš a pohlédl na svého vládní kolegu.

foto: ČTK

„Ano, je pravda, že jsem dokázal vytvořit červí díru a můj den má nyní 25 hodin, a ne pouze 24. Proto můžu s čistým vědomím říct, že dokážu včas a rychle poskytnout zdravotnické rady každému občanovi České republiky, který si o ně zavolá,“ potvrzuje ministr Havlíček.

„Pokud se vše bude dařit dle našich předpokladů, od příštího víkendu dostanu k dispozici sanitku a vyrazím přímo do terénu,“ dodává ministr dopravy, i průmyslu a obchodu.