Podle odborníků by letos česká ekonomika mohla následkem pandemie koronaviru klesnout až o 10%. Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) již však přišel s řešením, jak celou situaci zvrátit; každému občanovi České republiky v příštím týdnu zašle za poplatek ve výši 1000,- KČ svou vlastnoručně podepsanou fotografii.

„Když vám kvůli tomu nezbyde na alkohol, jděte třeba za Kalouskem.“

Babiš svůj záměr rozeslat po republice deset milionů podepsaných fotografií oznámil v neděli odpoledne. Ačkoliv se proti nápadu bouří jak veřejnost, tak i jeho kolegové napříč celým společenským spektrem, předeseda vlády si za nápadem pevně stojí.

„Všichni si pořád stěžujou, že nemaj peníze, přitom na cigára a chlast se vždycky nakonec najde, co? Když každej koupí mojí fotku za tisíc korun, budeme mít dalších deset miliard ve státním rozpočtu. Když to zopakujeme každý měsíc, je to 120 miliard ročně,“ házel čísly jako obvykle předseda hnutí ANO.

Jestli nás čeká horší hospodářská krize než v roce 2008 zatím neumí odhadnout ani experti.
zdroj: pixabay

„Zakoupit si fotografii bude povinné, začneme je rozesílat počátkem příštího týdne. A když vám kvůli tomu nezbyde na alkohol, jděte třeba za Kalouskem,“ zaútočil na závěr premiér na svého rivala z TOP09 a vydal se do své vily v Průhonicích podepsat prvních sto tisíc fotografií.