Zhruba 250 tisíc zaměstnanců pracujících na proslulé ulici Wall Street by mělo počátkem nového měsíce od americké vlády obdržet dostatečné množství kokainu k překonání ekonomické krize spojené s pandemií koronaviru.

Prezident Spojených států amerických Donald Trump schválil okamžitou pomoc čtvrt milionu zaměstnancům z Wall Street, trvalého sídla americké burzy.

Ekonomiku země by do starých kolejí měl podle Trumpa navrátit kokain zhruba za půl miliardy amerických dolarů. Na tiskové konferenci se americký prezident k situaci vyjádřil následovně: „Nemám důvod upírat lidem z Wall Street něco, co jim pomáhá ve výkonu jejich práce.“

„Cena kokainu šla v USA s příchodem koronaviru, jak jsme jistě všichni pocítili, prudce nahoru. Musíme pochopit, že pokud je někdo zvyklý pracovat s průměrnou spotřebou jednoho až dvou gramů kokainu denně a závisí na tom ekonomika naší země, nemůžeme mu je upírat,“ pokračoval Trump.

„5% z celkového množství kokainu určeného pro Wall Street by podle dostupných informací mělo putovat přímo do Bílého domu. K této záležitosti se Trump však odmítl vyjádřit a za hlasitého smrkání spěšně opustil místnost.