Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) využila odcizené státní prostředky k objednaní ilegálního kadeřníka na Darknet Marketu.

Podle doposud zveřejněných informací Schillerová ze státní kasy odcizila přes 600 tisíc korun, které krátce na to směnila na online burze za 1 BTC (kryptoměna Bitcoin).

Ministryně financí se za svůj prohřešek již stihla veřejně omluvit na svém facebookovém profilu:

„Je mi opravdu líto, čeho jsem se dopustila. Ale v dobách krize už chybovaly i silnější osobnosti, než jsem já, a důvod mého konání byl věru opodstatněný. Už přes 14 dní jsem nebyla u kadeřníka a objednat se ilegálně v prostředí Darknetu byla jediná možnost, která mi zbývala. Všechny peníze do státní kasy vrátím a slibuji, že počkám na regulérné znovuotevření kadeřnických salónů.“

Podle premiére vlády Andreje Babiše je omluva dostačující a je si naprosto jistý tím, že ministryně Schillerová to už nikdy znovu neudělá.

Případem se i přesto nadále zabývají vyšetřovatelé. Tiskové oddělení Policie ČR prozatím odmítlo případ jakýmkoliv způsobem komentovat.

1 komentář

  1. Omluva postačí,rozkrádá ji se naše peníze a nic se neděje ,být to třeba já tak už sedím.A Babiš prvotřídní srac který krade taky a bulikuje nás také.Vrat mě se o století zpět a vihotme je z oken.Nic jiného si nezaslouží,hlavně ne plat.Statni peníze jsou naše ne politiku.