Během sobotního odpoledního představení belgického cirkusu Cirque du Fèces došlo k nehodě, která vyústila v hromadou žalobu více než 40 návštěvníků.

Představení plné kouzelnických triků, barev, cvičených zvířat a neuvěřitelných akrobatických kousků. To vše a ještě více sliboval návštěvníkům již tradiční víkendový cirkus Cirque du Fèces v Antverpách, druhém největším městě Belgie.

První polovina celé velkolepé show proběhla bez sebemenšího problému a diváci si vystoupení nemohli vynachválit. Už v tu chvíli se však schylovalo k neštěstí. Jeden z akrobatů, jejichž vystoupení mělo přijít hned po krátké desetiminutové přestávce, si řediteli cirkusu začal stěžoval na prudké bolesti a křeče v břiše. I přes naléhavé prosby akrobata rozhodl, že představení se bude konat podle plánu.

Ve strachu, že by mohl přijít o své místo u cirkusu, akrobat uposlechl a se zřejmými obtížemi vyšplhal na svou pozici. V okamžik, kdy se poprvé zhoupnul na svém laně ve výšce skoro 20 metrů, jeho svěrač povolil.

„…mě i mou sedmiletou dceru, kterou jsem na představení vzal, pokryly jeho výkaly.“

Přímo zasaženo bylo přes 40 lidí v publiku, více jak polovina z nich tvořili děti a lidé v důchodovém věku. Několik dalších lidí začlo okamžitě zvracet a nezbývala jiná možnost, než představení ukončit.

„Všiml jsem si, jak se akrobat drží za břicho, přišlo mi to divné. Pak se zhoupl a já mohl jen nehnutě stát a pozorovat, jak mě i mou sedmiletou dceru, kterou jsem na představení vzal, pokryly jeho výkaly,“ svěřil se rozhořčený návštěvník, který byl výkaly přímo zasažen. „Neříkám, že z toho mám kdovíjakou radost, ale jak často vidíte padat z oblohy hovna? To vám v normálním cirkuse neukážou!“ neskrýval své rozčarování další divák.

Cirkus v čele s jeho ředitelem nyní čelí hromadné žalobě, která by mohla znamenat jeho konec. Na světlo nyní vystoupila i skutečnost, že akrobat je pravděpodobně pozitivní na vir covid-19. Všechny neočkované návštěvníky sobotního představení nyní úřady vyzývají, aby se neprodleně dostavili k testu.